Magister farmacji Michał Marcinkowski mistrzem karate.

Magister farmacji
Michał Marcinkowski
został mistrzem
karate KYOKUSHIN.

W dniach 23 – 24 kwietnia 2016 roku odbywał się w Tokio prestiżowy turniej International Senior Karate Championships’2016 z udziałem Michała Marcinkowskiego i ponad 1300 innych zawodników z całego świata.

Michał Marcinkowski występujący w tym turnieju w kategorii wiekowej 35-39 lat, w wadze do 70 kg zajął pierwsze miejsce.

Michał stoczył trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrał z Japończykiem już w 5 sekundzie walki zdobywając ippon poprzez wykonanie okrężnego kopnięcia w głowę (w karate kyokushin ippon, czyli pełen punkt, zdobywa się  za spowodowanie dłuższej niezdolności do walki niż 5 sekund).

W drugiej walce pokonał również Japończyka zdobywając wazari czyli pół punku (w karate kyokushin wazari, czyli pół punktu, zdobywa się  za spowodowanie krótszej niż 3 sekundy niezdolności do walki) poprzez wykonanie obrotowej techniki nożnej na wątrobę po której wykonał kombinację technik ręcznych.

W walce finałowej okazał się lepszy od Rosjanina i decyzją sędziów 5:0 został zwycięzcą zawodów.

Magister Michał Marcinkowski jest członkiem  Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Pracuje  w aptece ogólnodostępnej w Redzie jako jej kierownik. Pełni funkcję Wojewódzkiego Konsultanta w dziedzinie farmacji aptecznej.

Gratulując Mistrzowi zwycięstwa jesteśmy dumni, albowiem takiego sukcesu odniesionego przez naszego kolegę, aptekarza i sportowca-karatekę zarazem, jeszcze nie było.